Humán tagozat indul az Eötvösben

Ezt a képzést azoknak javasoljuk, akik érdeklődnek a humán tantárgyak iránt, hiszen emelt szinten és óraszámban tanulhatják a magyar nyelv és irodalmat, valamint a történelem tantárgyat, heti 4 órában pedig az angol nyelvi tudásukat tökéletesíthetik. Ez egy olyan magas szintű képzés a két megjelölt tantárgyból, melynek keretében felkészülnek a diákok az emelt színtű érettségire magyarból és történelemből is.
Amennyiben a felsőfokú tanulmányaidat az alábbi területeken képzeled el, akkor jelentkezz a humán tagozatos képzésünkre:
- állam- és jogtudományi kar,
- pszichológia,
- közszolgálati egyetem,
- államigazgatási kar,
- médiatudomány, újságírás,
- közgazdasági egyetemek,
- pedagógusképzés, bármely egyetem bölcsészettudományi kara (szabad bölcsészet, politológia, szociológia, nyelvszakok),
- művészeti pályák (színház- és filmművészet) stb.!
A humán tagozatunk kiváló kiinduló képzésnek bizonyul, emellett a 11. évfolyamtól biztosított más területen is az emelt szintű fakultáció. Tagja lehetsz az iskolai színjátszókörnek, a könyvklubnak, és a digitális újság szerkesztőségének is.
Céljaink között szerepel: képesség- és készségfejlesztés, valamint személyiségformálás a dráma és színjáték eszközeivel; az önkifejezés lehetőségének biztosítása; az önértékelés, -elfogadás fejlesztése; a problémák iránti érzékenység kialakítása, fejlesztése; a művészetek befogadására, a különböző kultúrák értékei iránti nyitottságra nevelés; az esztétikai nevelés, ízlésformálás; a tehetségek felismerése, tehetséggondozás; a tanuló verbális és nonverbális kifejező készletének gazdagítása.
Ebben az osztályban a diákok első idegen nyelvként az angolt, második nyelvként a német nyelvet tanulják. Az angol nyelvi csoportok a májusban megírt szintfelmérők alapján kerülnek kialakításra.
Ha kedvet érzel a humán tantárgyakban való elmélyüléshez, az európai kultúra alapjainak megismeréséhez, és szilárd alapokat szeretnél további nyelvek elsajátításához, akkor gyere hozzánk tanulni.
Felvételi követelmények:
A felvételi rangsor kialakítása a tanulmányi eredmények, a szóbeli vizsga, valamint a magyar nyelvi központi írásbeli vizsga eredménye alapján történik. A felvételi pontszámba 25 %-ban az 5., 6., 7. év végi és a 8. félévi eredmények átlaga, 25 %-ban a szóbeli vizsga, 50 %-ban a magyar nyelvi központi írásbeli vizsga eredménye számít.